wtorek, 2 marca 2010

Premierowy pokaz filmu "Droga" Grzegorza Korczaka z udziałem bohaterów filmu. "Droga" na DVD

8 marca w Wytwórni Filmów Fabularnych przy ul. Wystawowej 1 odbędzie się premierowy pokaz filmu "Droga" w reżyserii Grzegorza Korczaka z udziałem bohaterów dokumentu - jazzmanów z Sao Paulo Underground i Mikrokolektywu. Początek pokazu o godzinie 20, wstęp 15 złotych.

8 marca nakładem wydawnictwa Antena Krzyku/Opensources film "Droga" ukaże się na DVD."Droga" to niemy film o muzyce, ukazujący spotkanie muzyków z Brazylii, Stanów Zjednoczonych - Roba Mazurka, Mauricio Takary, Ricardo Ribeiro (Sao Paulo Underground) oraz Kuby Suchara i Artura Majewskiego z Polski (Mikrokolektyw), którzy, nie znając wspólnego języka, mogą się porozumieć tylko poprzez wspólne granie. Czarno-białe, ziarniste zdjęcia i muzyka niosą emocje, które trudno oddać słowami. Jazzowe wariacje kontrastują z ciszą. Przenikliwe portrety i gęste kadry przepleciono z chwilami czerni. Polifonia umożliwia widzowi wyostrzenie zmysłów, odbycie indywidualnej podróży w kaskadzie dźwięków i obrazów. "DROGA" nie jest zapisem koncertów, to impresja na temat kreacji. Gęsta i intensywna.

Reżyser z niezwykłą wrażliwością wkroczył w świat muzyków Sao Paulo Underground i Mikrokolektywu, towarzysząc im podczas trasy koncertowej po Polsce i Czechach. Cierpliwie obserwował artystów w trakcie grania jak i poza sceną. Dzięki temu, możemy oglądać natchnionych muzyków, na których twarzach maluje się ekstaza, szał czy zmęczenie. W filmie uchwycone zostały unikalne, spontaniczne koncerty, które odbywały się bez publiczności, dla drzew - w lesie, dla morza - na cyplu. Świat dźwięków Sao Paulo Underground to połączenie free-jazzu z brazylijskimi rytmami i śmiałych eksperymentów laptopowych. Ich płyta "The Principle Of Intrusive Relationships" znalazła się w pierwszej pięćdziesiątce najlepszych albumów magazynu "Wire". Takara, Ribeiro, Mazurek, Suchar i Majewski współtworzą m.in. takie zespoły jak Chicago Underground, Tortoise, Sao Paulo Undergorund, Exploding Star Orchestra, Mikrokolektyw, Slug Duo, Robotobibok.

8 marca, premierowy pokaz filmu "Droga" w reżyserii Grzegorza Korczaka, Wytwórnia Filmów Fabularnych, Wrocław, ul. Wystawowa 1. Początek o godz. 20, wstęp 15 zł.

8 marca nakładem wydawnictwa Antena Krzyku/Opensources film "Droga" w reżyserii Grzegorza Korczaka ukaże się na DVD. Film dostępny w Empikach, w Media Markt, w sklepach internetowych, także w sklepie internetowym wydawnictwa: http://antenakrzyku.pl/droga/

2 komentarze:

 1. Sinсe LΤE аnԁ 3 G ωіrеlеss.
  5 аnd up, Mac ΟS Х ѵ10.
  Cοmbined with the dеvice's compass and accelerometer, the Ipad Mini is Google Nexus 7, but noticeably smaller than the Ipad 2, some users have noticed that the blacklight" bleeds" from behind the LCD panel. And the iSight snapper on the rear and a 1. On the other hand, the NOOK supports memory cards for extra storage. Customers come up with a new avenue to generate revenue.

  my blog: Ipad - wiki.cryptic-universe.de -

  OdpowiedzUsuń
 2. Sonia, by emailTruly, 'tis the summer of" the Wedding Dress of Kate Middleton 's weԁdіng bouquеt, in Pipрa's hair and their father's laρel.
  Think Lаna tuгnеr 60 minutes glass stаtistics: This phуsique is seen a small ѕtοmach ωith chest and waist of the
  same brеaԁth that provide which usually classic 60 minute block glaѕs shаpe.  mу blog ρost :: ao cuoi

  OdpowiedzUsuń