czwartek, 25 lutego 2010

WARTO oglądać filmy Grzegorza Korczaka

Grzegorz Korczak został nominowany do nagrody WARTO przyznawanej przez wrocławską "Gazetę Wyborczą" w kategorii film.

"Kryteriami, według których członkowie kapituły WARTO w poszczególnych kategoriach typowali nazwiska nominowanych twórców, były: pasja, talent i umiejętność dotarcia do umysłów i serc publiczności" – czytamy na internetowych stronach wrocławskiej "Gazety Wyborczej".

Fot. Tomasz Walków

Grzegorz Korczak, absolwent Wydziału Operatorskiego na PWSFTviT w Łodzi, reżyser, operator i scenarzysta, autor postprodukcji obrazu nominowanego do Oscara dokumentu Bartosza Konopki "Królik po berlińsku". Reżyser w 2009 roku ukończył filmy "Babcia Giga", który ukazuje intymną i szczerą relację pomiędzy wnukiem i babcią, łamiąc stereotypy związane ze starością, i film "Droga", niemy dokument o muzykach Sao Paulo Underground i Mikrokolektywu. Jest autorem zdjęć do filmu "Promenade" w reżyserii Sabine El Schamaa. Światowa premiera nakręconego w Bejrucie filmu odbyła się na Berlinale 2009.

Wśród nominowanych do tegorocznej edycji nagrody WARTO znaleźli się Aga Jarząbowa, Jarosław Siedlecki, Weronika Bilska, Kuba Czekaj. "Bajka o smoku i bohaterze" Agi Jarzębowskiej, grafika, absolwentki i wykładowczyni wrocławskiej ASP, miała premierę podczas Międzynarodowego Dnia Animacji w Galerii Entropia w 2009 roku. Jarosław Siedlecki jest absolwentem łódzkiej "Filmówki", a wcześniej wrocławskiej Wyższej Szkoły Fotografii AFA, wraz z reżyserem Bartoszem Blaschke zrealizował film muzyczny "Oszibarack PLIM, PLUM, PLAM". Weronika Bilska, operatorka, w 2009 roku na Plus Camerimage w Łodzi otrzymała Złotą Kijankę za zdjęcia do filmu Maziarzewskiego "Brzydkie słowa". Kuba Czekaj został nagrodzony w 2009 roku Złotą Kijanką za etiudę szkolną "Za horyzont".

Kapituła nagrody WARTO 2010 w kategorii film to: Waldemar Krzystek, reżyser filmowy i teatralny, Maciej Żurawski, reżyser filmów dokumentalnych i prezenter telewizyjny, Marcin Hamkało, krytyk filmowy, name designer, Artur Pilarczyk, reżyser, scenarzysta i producent filmowy, Magda Podsiadły z "Gazety Wyborczej Wrocław".

Mecenasem nagrody WARTO jest miasto Wrocław.

Partnerem Gazety Wyborczej wspierającym nagrodę WARTO jest deweloper promujący kulturę Wrocławia i młodych twórców - firma Archicom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz